/
/
НА ВЛАСНІ ОЧІ ПАРИЖ + ЛІЛЛЬ

ДЕТАЛЬНО ПРО ТУР “L’ART DE VIVRE” ВІД ІРИНИ САВІНОЇ, МЕНЕДЖЕРА МЕРЕЖІ TOURS&TICKETS ДОБРОПІЛЛЯ.

ЯКА ВОНА – ФРАНЦІЯ? ЯКІ ВОНИ ФРАНЦУЗИ? 

Дізнатися, побачити, відчути цю країну хочуть усі, але вдається не кожному. Комусь вона відкрилася з усією душею, а для когось залишилася загадкою. Такі питання та думки мене як і багатьох інших мандрівників відвідували перед поїздкою до цієї дивовижної країни. Марк Твен писав «Франція – країна, де немає ні зими, ні літа, ні моральності; в іншому ж це чудовий край». Чи так це? Тур “Париж + Лілль”, давайте по порядку.

ДЕНЬ 1

14.10.2018 р. Рівне о 9:00 в аеропорту Бориспіль нас зустрічав представник від ТО  дівчина Оксана . Вона роздала нам красиві тканинні конверти, в яких були вкладені квитки, посадкові талони, страховка, ваучер і, звичайно ж, програма туру з необхідними адресами та телефонами, чітко пояснила правила проходження реєстрації на літак і показала групі в яке вікно слід здати багаж. Через 2,5 години   наша група прилетіла до Брюсселя, де нас зустріла з табличкою ТО прекрасна дівчина та гід Жанна Бернацька, яка протягом семи днів має супроводжувати нас уже в автобусному турі Францією.  

Париж + Лилль

Перше місто у котрий ми вирушили та будемо у ньому 4 ночі це був Париж. Дорогою до готелю ми відвідали нашу першу вечірню екскурсію на річковому катері Сеною. Ціна цієї прогулянки 25 євро/ос. Скажу чесно – це  варте того. Вечірній Париж чудовий. Особливо коли на катері грає приємні французькі мотиви і наш гід цитує гарні вірші про Париж під келих рожевого вина. Хочу також відзначити, що весь час наш гід Жанна розповідала нам захоплюючі історії про Францію, про ті місця, які ми проїжджали і про часи правління різних королів.

ДЕНЬ 2

15.10.2018 Після сніданку ми відвідали, згідно з програмою туру, низку екскурсій.

1. Екскурсія на Острів Сіті, розташований на річці Сені. Цей острів виглядає як кораблика і має низку історичних пам’яток. Особливе враження справив Собор  Нотр-Дам-де-Парі або Собор Паризької Богоматері. Цей собор гарний як зовні, а й усередині нього все нагадує велику епоху королів. На сьогоднішній день, собор є чинним храмом для служб і молитов парафіян.

Собор Парижской Богоматери Париж

 На острові є дуже багато ресторанів та кафе. Що стосується цін: маленька пляшка води – 1,5 євро чашка кави -3 євро, 1 кулька морозива – 3 євро, піца – від 8 євро, келих пива – 8 євро, пляшка вина – від 3,5 євро, сир з цвіллю ( 200 гр) від 3 євро

Знаменитое+пиво++Шти    кабаре+Мулен+-Руж

2. Оглядова екскурсія автобусом Парижем. Особисто для себе можу виділити ряд пам’яток, що найбільше запам’яталося: Тріумфальна арка, Ейфелева вежа, площа Згоди, Опера Гарньє, прогулянка Люксембурзьким садом. Територія саду дуже велика та красива. Я думаю кожен турист, який був у Франції, неодмінно повинен відвідати цей сад.

опера+Гарнье     Люксембургская+резиденция

3. Ближче до вечора ми здійснили ще одну пішохідну екскурсію кварталом Монмартр. Це дуже гарний та колоритний район Парижа творчої богеми. Тут жили Пікассо, Ван Гог, Гоген та інші відомі художники, поети, композитори та артисти. Вулиці цього району просто просякнуті багатовіковою історією доль відомих нами людьми. Також у цьому районі знаходиться базиліка Сакре-Кер.  Католицький храм у римсько-візантійському стилі, розташований на вершині пагорба Монмартр, у найвищій точці (130 м) міста. Тут відкривається чудова панорама на Париж.

ДЕНЬ 3

картины+версаля

16.10.2018 р. Ми вирушили на екскурсію у Версаль (ціна цієї екскурсії 40 євро, у вихідні дні – 50 євро) Відстань від Парижа до Версаля приблизно 30 км. Версаль чітко передає епоху правління Людовіка 14 «Короля сонця», а величезні картини великих художників у золочених рамках назавжди врізаються на згадку про кожного туриста. Кожна кімната цієї резиденції дивує своєю історією та розкішшю предметів. Єдина незручність в екскурсії Версалем, це те, що за правилом цього музею наш гід не може провести нам екскурсію всередині палацу. Нам на вході роздали аудіогід, який не зміг у всіх фарбах нам передати атмосферу правління Людовіка 14, як би це могла зробити наш гід Жанна. Але Жанна дорогою назад до Парижа нам стільки цікавих фактів про історію Версаля розповіла, що загалом екскурсія була цікавою. Дуже сподобався версальський парк. Шкода, що фонтани не працювали цього дня.

Після обіду ми вирішили відвідати фабрику парфумів Фрагонар. До нас вийшла дуже приємна дівчина і все розповіла про походження парфумів. Після невеликої екскурсії в історію ароматів ми пройшли до дегустаційної зали. Нам представили кілька нових ароматів і багато учасників нашої групи змогли придбати продукцію фабрики.

Отправить запрос

ДЕНЬ 4

17.10.2018 Сьогодні ми вирішили відвідати наступну екскурсії «Королівська інтрига: Мальме зон – Сен-Жермен» (Вартість екскурсії 50 євро).

мальмезон  комната+для+приема+гостей+в+Мальмезоне

Палац Мальме зон – це невелика резиденція сім’ї Бонапарт. Палац невеликий, але збереглися предмети інтер’єру та особисті речі Наполеона та Жозефіни передають ту домашню атмосферу, яка панувала за часів проживання цієї пари. Після цікавих фактів із життя Наполеона та Жозефіни, розказаних нашим гідом Жанною, вони постають зовсім в іншому образі. Так само дуже сподобався парк у палаці. Величезний достаток різних квітів та хвойних дерев. Невеликі доріжки з морського щебеню та гарний канал у якому досі граційно плавають чорні лебеді та декоративні качки.

Жозефина покои+Жозефины+в+Мальмезоне

Нагулявшись парком в Мальме зоні, ми вирушили в невелике, але дуже красиве містечко Франції Сен-Жермен. У центрі цього містечка стоїть дуже гарний замок. Його архітектура дуже вражає, але у середину замку ми заходили, т.к. у часи революції цей замок був пограбований та частково зруйнований. Біля замку зберігся величезний рів, який захищав свого часу замок від вторгнень та величезний парк, який зараз належить міській владі. Парк дуже гарний та доглянутий. Сюди часто приходять студенти, учні та інші жителі міста просто провести час. На території парку є фонтан та невеликий дитячий майданчик.

Ейфелева+вежа

Увечері вирішила самостійно відвідати Ейфелеву вежу та подивитися на Париж з висоти пташиного польоту. Ціна екскурсії: якщо підніматися на ліфті до 3 поверху для дорослої людини становить 25 євро, якщо до другого поверху підніматися пішки, а потім до третього на ліфті -19 євро. На 3 поверх можна піднятися лише до 22:00, а на 2-й поверх до 23:00. Черга за квитками на ліфт завжди дуже велика і займає близько 1,5 години, а ось черга за квитками за 19 євро практично ніколи немає. Т.к. я прийшла до вежі о 20:20, то не стала гаяти час на чергу до ліфта і купила квиток за 19 євро. Скажу чесно: мені дуже сподобалось. Вечірній Париж чудовий. Оноре де Бальзак писав: «Париж – це предмет заздрощів для тих, хто ніколи його не бачив; щастя чи нещастя (дивлячись як пощастить) тим, хто живе, але завжди — прикрість тим, хто змушений покинути його.»

Це була остання екскурсія у Парижі. Т.к. Вранці наступного дня наша група вирушила на північ Франції до міста Лілль.

ЗА ПІДСУМКАМИ ПЕРЕБУВАННЯ В ПАРИЖІ МОЖУ ПОРАДИТИ МАЙБУТНІМ ТУРИСТАМ ЦЬОГО ТУРУ:

1. В екскурсійні тури потрібно брати із собою лише зручне взуття без підборів( в ідеалі кросівки) Т.к. доводиться дуже багато ходити старовинними дорогами з каменю.

2. Обов’язково мати із собою невелику пляшку води т.к. ціни на воду у туристичних місцях значно зростають.

3. Якщо турист не володіє ні англійською, ні французькою мовами, заздалегідь завантажте на телефон розмовник або офлайн перекладач. Т.к. ні російської, ні української мови місцеве населення та обслуговуючий персонал у кафе та музеях не знає.

4. Перед виходом у вільний час з готелю беріть з собою карту Парижа і номер телефону вашого гіда.

5. І обов’язково збираючись у тур Францією візьміть фотоапарат і свій гарний настрій!

ДЕНЬ 5

18.10.2018 вранці о 8:30 ми вирушили на північ Франції. Наш гід Жанна дуже багато нам розповіла про північний народ та їхні звичаї. Ось, наприклад: якщо в Парижі візитною карткою є вино та сири з пліснявою, то на півночі це буде пиво з картоплею фрі та мідіями у різних соусах. Багато жителів півночі Франції розмовляють фламандською мовою, особливо в Берзі. У деяких школах півдня Франції навіть вивчають його як предмет.

Амьенский собор  Площадь+героев+Арас

По дорозі в Лілль, де ми проживали останні три ночі, ми заїхали до двох прекрасних міст Ам’єн та Арас. Найбільше в Ам’єні запам’яталася Ам’єнський собор, він дуже нагадує Паризький Нотер-Дам. Готичний стиль та розкіш тих часів звичайно вражає. В Арасі найбільше запам’яталася гарна ратуша, так само виконана в готичному стилі, і Кафедральний собор, який вже був виконаний у змішаному стилі.

Завтрак

Ближче до вечора ми приїхали до Лілля. Готель  Appart Ciny Lille Euralille -3* розташований на околиці міста. Біля, є супермаркет що працює з 10:00 до 19:00 та трамвайна зупинка. У готелі нас зустріли дуже добродушно, швидко роздали ключі від номерів. Є російськомовний персонал. Номери дворівневі великі та по-домашньому затишні. Є невелика кухонька, необхідний посуд, мікрохвильова піч, кавоварка та чайник. Готель надає сніданки. Як і в Парижі, сніданок смачний, але не різноманітний. В основному це йогурти, пластівці, 2 види ковбаси, варені сосиски, омлет, сік або кава на вибір, фруктовий салат і звичайно ж французькі круасани, дуже смачні. Від готелю до історичного центру йти 15-20 хв. Дорогою також дуже багато красивих видів та історичних пам’яток. Лілль є центром регіону Нор Па-де-Кале.

ДЕНЬ 6

19.10.2018 після сніданку, наша група вирушила на пішохідну прогулянку Ліллем. Найбільше запам’яталася площа Гранд-Плас та Паризька брама до міста. В історичному Ліллі дуже багато різних магазинчиків та ресторанчиків. У ресторані, на площі, можна скуштувати коронну страву північного народу – це мідії з картоплею фрі та місцевим пивом. Чесно, порції просто вражають. Однієї порції вистачить на двох. Тож, якщо будете на Півночі Франції, не поспішайте замовляти окремо. Вартість такої порції в Ліллі складає 16 євро і келих місцевого пива 5 євро, в інших містах півночі, наприклад, як Булонь-сюр-Мер, можна таку ж страву скуштувати за 9,5 євро та пиво за 3 євро.

Парижские+ворота+в+город+Лилль   Коронное+блюдо+севера+Франции+.Мидии+в+сыре+Рокфор+и+картошка+фри.

ДЕНЬ 7

20.10.2018 р. В останній день нашого туру ми вирушили на екскурсію (вартість якої склала 40 євро) найближчими містами: Берг, Кале та Болонь-сюр-Мер.

Необыкновенный+сад.+Болонь-сюр-Мер     Порт+Кале

У це одне з небагатьох міст Франції, що зберегли свої середньовічні мури (XIII ст.). Місто, звичайно, давно їх переросло, і тепер вони обрамляють лише його давню (і найцікавішу) частину. З них відкривається безліч цікавих видів – на замок, на базиліку з її куполом, на набатну вежу та на околиці. Також на площі старого міста є незвичайний сад, який постійно оновлюється. Коли ми там були, сад був присвячений знаменитим байкам. 

Дорогою в Кале ми зупинилися помилуватися водами протоки Ла-Маншу. Кале виявилося невеликим містечком, в якому знаходиться  дуже старовинний красивий порт зі своїм маяком, недалеко від порту є дозорна вежа та Кафедральний Собор Богоматері . Також є дуже гарна ратуша, яка була побудована на честь об’єднання двох міст Кале та Сен-П’єр у 1885 році.

мэрия+Берга       Берг Монумент+погибшим+в+первой+и+второй+мировых+войнах

 У Берзі ми відвідали стародавні будівлі і прилеглий до нього парк. Так само пройшлися вуличками цього міста та відвідали центральну площу, де стоїть гарна дзвіниця. На вулицях Берга у 2008 р. була знята французька комедія «Бобро Поржалувати». Перед поїздкою до Берга, раджу її подивитися. Заряд гарного настрою гарантовано. На площі є кафе, де подають знамените (завдяки фільму) пиво місцевого варення Шті. Хто любить, обов’язково спробуйте, вартість келиха становить 3 євро. На такій нотці закінчилася наша захоплююча екскурсія і ми поїхали назад до Лілля збирати свої валізи.

ДЕНЬ ВІД’ЇЗДУ

21.10.2018 р. Вранці о 9:00 наша група на чолі з нашим гідом Жанною завантажили свої валізи в автобус і вирушили до аеропорту Брюсселя. По дорозі нам Жанна розповіла ще трохи історій про Францію і подивилися французьку комедію. Після прибуття вона нас провела в хол аеропорту, показала, куди здавати багаж, і пояснила наші подальші дії при посадці на літак і пішла зустрічати нову групу, яка вирушила з Жанною в Амстердам. 

базилика нотр дам_n

Цей тур для нашої групи пройшов на одному подиху. Було дуже весело та цікаво завдяки, звичайно ж, нашому гіду. Жанна для нас відкрила нову Францію, яка приховує свою багатовікову історію. У Франції живуть дуже доброзичливі люди. Вони часто посміхаються і просто, проходячи повз, можуть сказати тобі: Bonjour, Madame. Залишаючи цю країну, хочеться повернутися до неї знову. Адже її міста та вулички приховують ще так багато всього цікавого. Тепер Франція у мене асоціюється не тільки з Ейфелевою вежею, дорогими ароматами, вином, круасанами, кавою та сиром з пліснявою, але ще й з нашим  гідом Жанною.

Сподобався тур? Можете залишити заявку: 

Отправить запрос